Class 10

Rýchlostná trieda Class 10 (UHS-I U1) pri pamäťových kartách sa vzťahuje na štandardy pre prenos dát a rýchlosť zápisu na pamäťovú kartu. Táto klasifikácia je často používaná v súvislosti s SD (Secure Digital) a microSD pamäťovými kartami. Tu sú klúčové informácie o rýchlostnej triede Class 10 (UHS-I U1):

  1. Rýchlostná trieda Class 10: Class 10 je jednou z rýchlostných tried pre pamäťové karty, ktorá znamená minimálnu garantovanú rýchlosť zápisu na kartu 10 megabajtov za sekundu (MB/s). Táto trieda je široko používaná v kamerách, smartfónoch, tabletoch a iných zariadeniach na záznam videa v HD kvalite a na ukladanie veľkého množstva fotografií.

  2. UHS-I (Ultra High Speed Class 1): UHS-I je skratka pre Ultra High Speed Class 1, čo je štandard, ktorý umožňuje vyššie prenosové rýchlosti dát oproti starším štandardom. UHS-I definuje dvoma kontaktnými linkami pre prenos dát, čo umožňuje rýchlejší prenos dát medzi pamäťovou kartou a zariadením.

  3. U1 (UHS Speed Class 1): U1 je označenie, ktoré poukazuje na minimálnu rýchlosť zápisu podľa štandardu UHS. Pre U1 triedu je minimálna rýchlosť zápisu 10 MB/s.

Pamäťové karty s označením Class 10 (UHS-I U1) sú vhodné pre situácie, kde je potrebné zaznamenávať videá v HD kvalite alebo fotografovať s vysokým rozlíšením. Tieto karty sú populárne v digitálnych fotoaparátoch, videokamerách, smartfónoch a iných zariadeniach, ktoré vyžadujú rýchlu a spoľahlivú pamäť pre ukladanie dát. Je však dôležité si uvedomiť, že ak zariadenie podporuje vyššie rýchlostné triedy, ako napríklad UHS-II alebo UHS-III, môže byť výhodné používať karty s vyššou triedou pre dosiahnutie lepších výkonových parametrov.

Späť do obchodu