Smart Home - Inteligentná domácnosť

Smart Home označuje súbor zariadení a spotrebičov, ktoré je možné ovládať na diaľku odkiaľkoľvek s internetovým pripojením pomocou mobilného zariadenia alebo iného sieťového zariadenia. Zariadenia v intelignentnej domácnosti sú prepojené cez internet a možno k nim pristupovať prostredníctvom jedného centrálneho zariadenia – smartfónu, tabletu, notebooku alebo konzoly a možno nimi ovládať či už videozvončeky, senzory teploty alebo vlhkosti, osvetlenie, kamery alebo dokonca aj na to navrhnuté smart zásuvky

Smart domácnosť poskytuje majiteľom domov pohodlie a praktickosť. Namiesto ovládania spotrebičov, termostatov, osvetlenia a ďalších funkcií jednotlivo pomocou rôznych zariadení môžu majitelia domov ovládať všetky pomocou jedného zariadenia – zvyčajne smartfónu alebo tabletu.

Najpredávanejšie

22886 4 securia pro smart wifi ir remote controler wirrc 01
 
16,90 €
23000 securia pro smart wifi garage door opener wgdo 01
 
42,90 €
22943 securia pro smart wifi water flood sensor wwfs 01
 
21,90 €
23006 securia pro smart wifi temperature humidity sensor wths 01
 
38,90 €
22931 5 securia pro smart wifi smoke sensor wss 01
Smart WiFi Detektor dymu Securia Pro
Skladom do 21 dní
Kód: 02022
 
32,90 €
22898 1 securia pro smart wifi power switch wpsw 01
 
10,90 €
22883 1 securia pro smart wifi power strip wseu4p4u
43,90 € –31 %
Pôvodne: 43,90 €  (–31 %)
29,90 €
22877 4 securia pro smart wifi power plug wppeu1p
 
16,90 €
WPMS 02 01
 
27,90 €
22886 4 securia pro smart wifi ir remote controler wirrc 01
16,90 €

Univerzálny diaľkový ovládač Securia Pro Smart WiFi IR Remote Controler. Revolučný diaľkový ovládač,  pomocou ktorého môžete ovládať svoj televízor, set top box alebo klimatizáciu. 

 

 

Kód: 01886
23000 securia pro smart wifi garage door opener wgdo 01
42,90 €

Securia Pro Smart WiFi Garage Door Opener WGDO-01

Kód: 02025
22943 securia pro smart wifi water flood sensor wwfs 01
21,90 €

Vhodný pre miesta s vyššou pravdepodobnosťou úniku vody. Senzor odošle správu o úniku vody do aplikácie vo vašom telefóne aj v prípade, že budete v práci či na cestách

 
Kód: 02024
23006 securia pro smart wifi temperature humidity sensor wths 01
38,90 €

Inteligentný smart senzor Securia Pro. Senzor monitoruje úroveň vlhkosti a tiež teplotu.

Kód: 02027
22931 5 securia pro smart wifi smoke sensor wss 01
32,90 €

Inteligentný smart detektor dymu Securia Pro.

Kód: 02022
22898 1 securia pro smart wifi power switch wpsw 01
10,90 €

Securia Pro Smart inteligentný prepínač WiFi , ktorý vám umožní ovládať svoj domov. Je to diaľkovo ovládaný vypínač, ktorý je možné pripojiť k širokému spektru zariadení.

Securia Pro Smart WiFi Power Switch WPSW-01

Kód: 01887
22883 1 securia pro smart wifi power strip wseu4p4u
43,90 € –31 %
29,90 €

Inteligentná smart zásuvka ovládaná cez WiFi, funguje samostatne, kompatibilná s Google Assistant a Amazon Alexa.

Kód: 01878
22877 4 securia pro smart wifi power plug wppeu1p
16,90 €

Smart zásuvka ovládaná cez WiFi, funguje samostatne, kompatibilná s Amazon Echo a Google Home

Kód: 01877
WPMS 02 01
27,90 €

Pohybový senzor Securia Pro Smart WiFi PIR Motion Sensor. 

Kód: 02021
22895 securia pro smart wifi pir motion sensor wpms 01
27,90 €

Pohybový senzor Securia Pro Smart WiFi PIR Motion Sensor. 

Kód: 02018
WMWV 01 01
65,90 €

Smart WiFi ventil na vodu

Kód: 02026
led strip
32,90 €

Inteligentný LED pás Securia Pro Smart Wifi LED Strip 5 metrová sada. 

Kód: 02019
led strip
47,90 €

Inteligentný LED pás Securia Pro Smart Wifi LED Strip 10 metrová sada. 

Kód: 02020
WGS 01 01
32,90 €

Inteligentný smart detektor zemného plynu Securia Pro.

Kód: 02023
22889 securia pro smart wifi door window sensor dws 01
18,59 € –3 %
17,90 €

Securia Pro Smart WiFi  Senzor na dvere a okná bezdrôtový, pripojenie cez Bluetooth a WiFi, podporované OS: Android a iOS.

Kód: 02017
Securia Pro Smart IP Outdoor Doorbell Phone RFID PASS SIPODPRP 01
186 €

Inteligentný smart exteriérový zvonček Securia Pro. 

 
Kód: 02031
23009 securia pro smart ip indoor monitor 7 sipim7 01
219 €

Securia Pro Smart IP interiérový Monitor 7"

Kód: 02028
17 položiek celkom

V ére technologického pokroku sa náš domov stáva čoraz inteligentnejším. Inteligentná domácnosť, známa aj ako Smart Home, je domov vybavený prepojenými zariadeniami, ktoré možno ovládať na diaľku pomocou smartfónu, tabletu alebo hlasového asistenta.

Inteligentná domácnosť ponúka množstvo výhod, ktoré môžu zlepšiť náš každodenný život. Od pohodlia a bezpečnosti až po úsporu energie a času. Automatizácia domácich úloh, ako je ovládanie osvetlenia, nastavenie termostatu alebo zamykanie dverí, nám umožňuje ušetriť čas a sústrediť sa na dôležitejšie veci.

Inteligentné domácnosti tiež zvyšujú bezpečnosť. Kamerové systémy, senzory pohybu a inteligentné zámky nám umožňujú monitorovať náš domov na diaľku a prijímať upozornenia v prípade podozrivej aktivity. To nám poskytuje pokoj a istotu, že náš domov a rodina sú v bezpečí.

Navyše, inteligentné domácnosti môžu pomôcť šetriť energiu. Inteligentné termostaty a osvetlenie sa dajú naprogramovať tak, aby sa automaticky vypínali, keď nie sme doma, alebo aby sa zapínali len vtedy, keď je to potrebné. To nám pomáha znižovať spotrebu energie a šetriť peniaze.

Inteligentná domácnosť je budúcnosť bývania. Ponúka pohodlie, bezpečnosť, úsporu energie a času. Ak hľadáte spôsob, ako vylepšiť svoj domov a urobiť svoj život jednoduchším, zvážte investovanie do inteligentnej domácnosti.

Základné komponenty inteligentnej domácnosti

Inteligentná domácnosť je systém prepojených zariadení, ktoré možno ovládať na diaľku pomocou smartfónu, tabletu alebo hlasového asistenta. Základné komponenty inteligentnej domácnosti zahŕňajú:

  • Inteligentný reproduktor: Hlasový asistent, ktorý umožňuje ovládať zariadenia, získavať informácie a prehrávať hudbu.
  • Inteligentné osvetlenie: Žiarovky a svietidlá, ktoré možno ovládať na diaľku, meniť farbu a jas a vytvárať rôzne svetelné scény.
  • Inteligentné zásuvky: Zásuvky, ktoré umožňujú ovládať pripojené zariadenia na diaľku, sledovať spotrebu energie a vytvárať časové plány.
  • Inteligentné termostaty: Termostaty, ktoré umožňujú ovládať teplotu na diaľku, vytvárať časové plány a šetriť energiu.
  • Inteligentné zámky: Zámky, ktoré umožňujú ovládať dvere na diaľku, vytvárať virtuálne kľúče a sledovať, kto vchádza a vychádza.
  • Inteligentné kamery: Kamery, ktoré umožňujú sledovať dom na diaľku, dostávať upozornenia na pohyb a zaznamenávať zábery.

Tieto základné komponenty tvoria základ inteligentnej domácnosti a umožňujú užívateľom ovládať svoje domovy, šetriť energiu a zvyšovať bezpečnosť.

Bezpečnostné systémy pre inteligentnú domácnosť

Inteligentná domácnosť ponúka množstvo výhod, vrátane zvýšenej bezpečnosti. Bezpečnostné systémy pre inteligentnú domácnosť vám umožňujú monitorovať váš domov na diaľku, dostávať upozornenia v prípade narušenia a dokonca ovládať zámky a svetlá na diaľku.

Existuje mnoho rôznych typov bezpečnostných systémov pre inteligentnú domácnosť, takže si môžete vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Niektoré systémy zahŕňajú:

  • Kamerové systémy: Kamerové systémy vám umožňujú sledovať váš domov na diaľku pomocou smartfónu, tabletu alebo počítača. Môžete si vybrať z rôznych typov kamier, vrátane vnútorných, vonkajších a bezdrôtových kamier.
  • Senzory pohybu: Senzory pohybu detekujú pohyb vo vašom dome a odosielajú vám upozornenie. Môžete si vybrať zo širokej škály senzorov pohybu, vrátane pasívnych infračervených (PIR) senzorov, mikrovlnných senzorov a ultrazvukových senzorov.
  • Senzory otvorenia/zatvorenia: Senzory otvorenia/zatvorenia detekujú, keď sú dvere alebo okná otvorené alebo zatvorené. Môžete si vybrať zo širokej škály senzorov otvorenia/zatvorenia, vrátane magnetických senzorov, snímačov vibrácií a snímačov náklonu.
  • Systémy domácej automatizácie: Systémy domácej automatizácie vám umožňujú ovládať rôzne zariadenia vo vašom dome na diaľku, vrátane zámkov, svetiel a termostatov. Môžete si vybrať zo širokej škály systémov domácej automatizácie, vrátane systémov založených na Z-Wave, Zigbee a Wi-Fi.

Bezpečnostné systémy pre inteligentnú domácnosť môžu byť skvelým spôsobom, ako zvýšiť bezpečnosť vášho domova a rodiny. Ak uvažujete o inštalácii bezpečnostného systému pre inteligentnú domácnosť, určite si urobte prieskum a nájdite systém, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Automatizácia osvetlenia a vykurovania

Automatizácia osvetlenia a vykurovania je ďalším skvelým spôsobom, ako ušetriť energiu a zvýšiť pohodlie vo vašej inteligentnej domácnosti. Inteligentné žiarovky a termostaty vám umožňujú ovládať osvetlenie a teplotu vášho domova odkiaľkoľvek pomocou smartfónu alebo tabletu.

Inteligentné žiarovky môžete naprogramovať tak, aby sa zapínali a vypínali v určitých časoch, alebo ich môžete ovládať hlasom pomocou asistenta, ako je Amazon Alexa alebo Google Assistant. Môžete tiež nastaviť scény, ktoré zapnú alebo vypnú viacero svetiel naraz, čo je ideálne pre nastavenie nálady alebo vytvorenie atmosféry.

Inteligentné termostaty vám umožňujú ovládať teplotu vášho domova odkiaľkoľvek. Môžete ich naprogramovať tak, aby sa teplota automaticky upravovala v závislosti od času dňa alebo vašej polohy. Môžete tiež nastaviť zóny, aby ste mohli ovládať teplotu v rôznych miestnostiach vášho domova nezávisle.

Automatizácia osvetlenia a vykurovania vám môže pomôcť ušetriť energiu tým, že zabráni tomu, aby sa svetlá alebo kúrenie zapínali, keď nie ste doma. Môže tiež zvýšiť pohodlie tým, že vám umožní ovládať osvetlenie a teplotu vášho domova odkiaľkoľvek.

Budúcnosť inteligentnej domácnosti

Inteligentná domácnosť je stále sa vyvíjajúca oblasť, ktorá sľubuje revolúciu v spôsobe, akým žijeme. S pokrokom technológie sa inteligentné domácnosti stávajú čoraz dostupnejšími a sofistikovanejšími.

V budúcnosti môžeme očakávať, že inteligentné domácnosti budú ešte viac prepojené a automatizované. Zariadenia budú medzi sebou bezproblémovo komunikovať a vytvárať tak bezproblémový a prispôsobený zážitok. Umelá inteligencia (AI) bude zohrávať čoraz väčšiu úlohu pri riadení inteligentných domácností, čo umožní zariadeniam učiť sa z našich preferencií a prispôsobovať sa našim potrebám.

Inteligentné domácnosti sa tiež stanú energeticky efektívnejšími. Zariadenia budú schopné monitorovať spotrebu energie a automaticky upravovať nastavenia, aby sa minimalizovalo plytvanie. To nielenže ušetrí peniaze, ale aj pomôže znížiť našu uhlíkovú stopu.

V budúcnosti budú inteligentné domácnosti neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Uľahčia nám život, spríjemnia ho a zároveň ho urobia bezpečnejším a udržateľnejším.

Späť do obchodu