CMOS

Komplementárny kov – oxid – polovodič. Technológia CMOS sa používa na konštrukciu čipov integrovaných obvodov (IC), vrátane mikroprocesorov, mikrokontrolérov, pamäťových čipov (vrátane CMOS BIOS) a iných digitálnych logických obvodov. Technológia CMOS sa používa aj pre analógové obvody, ako sú obrazové snímače (CMOS snímače), dátové konvertory, RF obvody (RF CMOS) a vysoko integrované vysielače a prijímače pre mnoho typov komunikácie.

V kontexte bezpečnostných kamier označuje skratka CMOS ("Complementary Metal-Oxide-Semiconductor") typ snímača, ktorý sa používa na zachytávanie obrazu. CMOS je jedným z dvoch hlavných typov snímačov používaných v digitálnych kamerách, pričom druhým je CCD ("Charge-Coupled Device").

Pri bezpečnostných kamerách môže použitie CMOS snímača prinášať niektoré výhody, napríklad nižšiu spotrebu energie, schopnosť zaznamenávať obrazy vo vysokom rozlíšení a lepšiu citlivosť na svetlo. CMOS snímače sú tiež obvykle lacnejšie na výrobu a môžu byť menšie a ľahšie než ich CCD ekvivalenty.

V bezpečnostných kamerách je dôležité, aby snímač bol schopný poskytnúť jasný a kvalitný obraz aj pri nízkom osvetlení, a preto voľba snímača, ako je CMOS, môže ovplyvniť výkonnosť kamery v rôznych svetelných podmienkach.

Späť do obchodu