G.726

Kompresia zvuku G.726 je štandardná metóda kompresie zvukových dát definovaná v sérii štandardov ITU-T G.726. Táto kompresná metóda je často používaná v bezpečnostných kamerách a iných systémoch pre zvukovú signalizáciu. Tu sú niektoré základné informácie o kompresii zvuku G.726:

 1. Štandard ITU-T G.726:

  • ITU-T (International Telecommunication Union - Telecommunication Standardization Sector) je organizácia, ktorá definuje štandardy pre telekomunikačné technológie. G.726 je jedným z týchto štandardov, ktorý sa týka digitálnej kompresie zvukových dát.
 2. Adaptívna diferenciálna pulzná kódová modulácia (ADPCM):

  • G.726 využíva metódu kompresie známu ako adaptívna diferenciálna pulzná kódová modulácia (ADPCM).
  • ADPCM komprimuje zvuk tým, že zachytáva len zmeny v signále namiesto celých vzoriek. To môže výrazne znížiť množstvo dát potrebných pre prenos zvuku.
 3. Rôzne rýchlosti prenosu:

  • G.726 umožňuje rôzne rýchlosti prenosu, ktoré ovplyvňujú úroveň kompresie a kvalitu zvuku. Typické rýchlosti prenosu zahŕňajú 16 kbit/s, 24 kbit/s, 32 kbit/s a 40 kbit/s.
 4. Využitie v bezpečnostných kamerách:

  • V bezpečnostných kamerách sa kompresia zvuku G.726 môže používať na zachytávanie, prenos a ukladanie zvukových dát, ktoré sú často sprevádzané videosekvenciami. To umožňuje integrovanie zvukových informácií do celkového bezpečnostného systému.

Pri výbere kompresnej metódy je dôležité zvážiť potreby prenosu dát, dostupnú šírku pásma a kvalitu zvuku. G.726 je jednou z viacerých možností, ktorá môže byť vhodná pre rôzne aplikácie.

 
Späť do obchodu