RCA

RCA je typ konektora, ktorý sa často používa na prenos analógového audio a video signálu. Konektor RCA má zvyčajne dve časti - jeden býva žltý (pre video) a dva bývajú červený a biely (pre audio). V súvislosti s DVR (Digital Video Recorder) záznamníkmi sa konektory RCA často používajú na pripojenie a prenos analógového video a zvuku medzi rôznymi zariadeniami.

Video vstup a výstup pomocou konektorov RCA znamená, že záznamové zariadenie má tieto typy konektorov pre pripojenie kamerových systémov, televízorov, monitorov alebo iných zariadení.

  • Video vstup by bol určený na príjem videa z vonkajších zdrojov, napríklad z bezpečnostných kamier alebo iných zariadení, ktoré generujú video signál.

  • Video výstup by umožňoval prenos videa z DVR záznamníka na externé zariadenie, ako je televízor, monitor alebo iné zobrazovacie zariadenie.

Konektory RCA sú pomerne univerzálne a boli dlho využívané v audiovizuálnom priemysle. V súčasnosti s príchodom digitálnych rozhraní a vysokorýchlostných prenosových technológií sa stávajú menej bežnými pre digitálne videá, ale stále sa často využívajú pre pripojenie starších alebo analógových zariadení k DVR záznamníkom alebo televízorom.

Späť do obchodu