Aký kamerový systém

V dnešnej dobe sú kamerové systémy prístupné skoro každému. Jeho význam pri ochrane súkromného či firemného majetku je čím ďalej tím väčší. Systém je možné pripojiť do internetovej siete a sledovať tak monitorovaný objekt s ktoréhokoľvek miesta s prístupom na internet.

Dôležité parametre pri výbere.

Digitál alebo analóg

  • Pri klasických analógových systémoch je obraz z kamier prenášaný väčšinou cez koaxiálny kábel do záznamového tzv. DVR boxu. Naproti tomu IP kamery sa môžu do počítačovej siete pripájať priamo, pretože už majú v sebe vstavaný webserver a obraz z nich je prenášaný cez tzv. UTP kábel. Tieto kamery môžu byť pripojené ku akémukoľvek počítaču a cez webový prehliadač môžete sledovať prenášaný obraz , alebo do sieťového rekordéru tzv. NVR.
  • Rozdiel medzi analógovým a digitálnym systémom je hneď na prvý pohľad vidieť v kvalite obrazu. Obraz z digitálnej kamery má niekoľkonásobne väčšie rozlíšenie, je ostrejší a oveľa viac detailnejší. Rozlíšenie analógových kamier je približne 0,35 Mpx, kdežto pri digitálnych kamerách je to 1, 2, 3 alebo aj 10 Mpx.
  • Digitálny kamerový systém sa vďaka kamerám s vyšším rozlíšením hodí na monitorovanie takých objektov, kde je potrebné zaznamenávať ŠPZ áut, alebo pri identifikácií osôb.
  • Naopak analógový systém je dostačujúci na miestach, kde majiteľ chce mať prehľad čo sa na danom mieste deje a nepotrebuje až taký detailný obraz.

Vnútorné kamery: Kamery určené do vnútorného prostredia sú konštruované tak aby mali čo najmenšie rozmery. Tieto kamery nie sú odolné voči vonkajším poveternostným podmienkam. Kamery môžu byť aj v tzv. antivandal prevedení, čo značí, že sú mechanicky viac odolné a sú vhodné do barov, na diskotéky atď.

Vonkajšie kamery: Tieto kamery sú väčšinou kovové a sú konštruované tak aby čo najviac odolávali vonkajším poveternostným podmienkam.

Kamery s nočným videním: Tieto kamery na snímanie obrazu v noci využívajú takzvaný IR prísvit. Je to sústava IR diód s rôznym dosahom dosvitu.

PTZ otočné kamery: Sú to špeciálne kamery, ktoré na otáčanie v ľubovoľnom smere využívajú servo motory. Sú väčšinou vybavené aj zoom funkciou a môžu sa ovládať ovládačom ( smer otáčania, približovanie obrazu )

Hlavné funkcie DVR, NVR boxov: Toto je riadiaca jednotka celého bezpečnostného systému. Sem sa zapájajú všetky časti ( kamery, usb myš ... ). V tomto boxe je riadiaci software, ktorý podľa verzie má rôzne funkcie.

  • Funkcia, ktorá zabezpečuje nahrávanie obrazu z kamier. Nahrávanie môže byť aktivované podľa kritérií nastavených užívateľom. Môže sa aktivovať pohybom, manuálne, alarmom...
  • Funkcia Prehrávania uložených záznamov
  • Pridávanie užívateľov, nastavovanie práv pre nich
  • Tieto boxy môžu byť vybavené aj LCD displejom rôznych uhlopriečok.
  • Boxy podporujú pripojenie kamier od 2ks až po 16ks, závisí to od konkrétneho modelu

Ceny

Ceny kamerových systémov závisia samozrejme na jednotlivých komponentoch. Pohybujú sa v rozmedzí od 200 € za analógové zostavy až po niekoľko tisícové digitálne zostavy.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie