Inteligentné funkcie bezpečnostných kamier

Moderné kamerové systémy prinášajú aj nové funkcie. Prinášame Vám prehľad tých najaktuálnejších funkcií.

Detekcia tváre (face detection)

Kamera vyhľadáva a zaznamenáva ľudské tváre v snímanom obraze pre rýchlejšiu a jednoduchšiu identifikáciu. Funkcia detekcie tváre spočíva v schopnosti kamery nájsť a identifikovať ľudskú tvár v digitálnom obraze.

detekcia tváre

Detekcia opusteného objektu (object abandoned)

Kamera zaznamená objekt, ktorý nebol pôvodne na mieste a pribudol na určenom snímanom mieste a určitú dobu sa tam zdržiava a nebol nastavený ako súčasť priestoru v základných kritériách detekcie. Kamera tento objekt zaznamená a upozorní na pribudnutý objekt.

Detekcia chýbajúceho objektu (object missing)

Kamera zaznamená zmiznutie objektu, ktorý bol považovaný za súčasť sledovaného priestoru zo snímaného miesta. Následne kamera túto skutočnosť zaznamená a upozorní na odcudzenie objektu z priestoru.

Narušenie oblasti/zóny (intrusion)

Kamera má určenú vyznačenú oblasť snímania, ktorá je kamerou kontrolovaná proti neoprávnenému narušeniu. Po neoprávnenom vstupe do objektu kamera túto skutočnosť zachytí a upozorní na narušenie oblasti.

Prekročenie čiary (tripwire)

Kamera sleduje pre kameru vyznačenú čiaru priamo v obraze, ktorá upozorní na neoprávnené prekročenie pri prekročení vo zvolenom smere.

Zmena scény

Kamera sníma a kontroluje vyznačenú oblasť a pri zmene pohľadu kamery upozorní na zmenu.

Počítanie osôb (people counting)

Kamera kontroluje oblasť a zároveň zaznamenáva počet prechodov. Kamera zároveň prevádza údaje do grafov pre jednoduchšie vyhodnocovanie nazbieraných dát. Najčastejšie sa táto technológia využíva v maloobchodoch, rôznych podujatiach alebo atrakciách.

Teplotné mapy (heat maps)

Teplotná mapa zaznamenáva teplotné stopy po zákazníkoch a poskytuje záznamy a dáta vo forme mapy, ktorá zobrazuje „studené“ a „teplé“ miesta v prevádzke, čo umožňuje predajcom vidieť, v ktorej časti prevádzky sa zákazníci najviac zdržiavajú a podľa toho umiestniť svoj tovar v prevádzke.   

Detekcia ľudského tela (human body detection)

Deepin View kamery majú schopnosť detekovať, filtrovať a rozlišovať ľudí od iných objektov a pohybov v snímanom obraze, kde konvenčné VCA systémy väčšinou spúšťajú falošné alarmy. Táto funkcia je praktická najmä pri chránení objektov a perimetrov.

 

 

Manažment vozidiel (vehicle management)

Technológia monitorovania premávky a analytiku automatického rozpoznávania evidenčných čísel vozidiel (ANPR) je určená na sledovanie pohybu automobilovej dopravy a na zvýšenie efektívnosti stratégií riadenia dopravy. Pomocou ANPR je možné identifikovať vozidlá s evidenčným číslom a automaticky im umožniť prístup na verejné a súkromné ​​parkovisko. Kamery DeepinView sa samy učia informácie o ŠPZ na mieste a rozpoznávajú väčšie množstvo ŠPZ ako bežné systémy ANPR bez často ťažkopádnych úprav pozícií kamier. Technológia analýzy monitorovania dopravy je najčastejšie aplikovateľná na frekventovaných oblastiach a cestách alebo diaľniciach pre zachytenie rôznych dopravných prestupkov (napr. jazda na červenú, jazda v protismere atď.).

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie