Kamerový systém do firmy - prečo sa ho oplatí mať?

Dnes už nie je o dôležitosti kamerového systému v podnikaní žiadnych pochýb. Tento šikovný pomocník dokáže predviesť svoje výhody hneď na niekoľkých frontoch. Oplatí sa do neho investovať? Rozhodne áno. V dnešnom článku sme si pre vás pripravili prehľad benefitov, ktoré môže kamerový systém priniesť i vášmu podnikaniu. Kamerový systém je efektívny nielen v prípade zamestnancov, ale skvelo sa dá z neho pozorovať i správanie zákazníkov vo vašom obchode. Uvažujete nad tým, ako správne rozmiestniť tovar? Možno vám práve kamerový systém v tomto rozhodovaní pomôže. Zaujíma vás, čo všetko vám môže kamerový systém ponúknuť? V tom prípade čítajte ďalej.

Bezpečnejšia atmosféra vo vašom obchode i prevádzke

Hlavnou úlohou kamerových systémov bolo vždy poskytnutie vyššej miery bezpečnosti – vašim zamestnancom i zákazníkom. Ak je vaša predajňa pravidelne terčom krádeží, ktoré sa stávajú neúnosnými, je pravý čas investovať do kvalitného kamerového systému. Zákazníci sa všeobecne cítia príjemnejšie a bezpečnejšie v predajniach s kamerovým systémom a zlodeji nedostanú žiadnu šancu. V tomto ohľade je potrebné myslieť na správne rozmiestnenie kamerového systému – ak sa spoľahnete na pomoc profesionálov vyhnete sa vzniku slepých bodov. V prípade, že sa v predajni niečo stane, máte vďaka kamerovému systému k dispozícii dostatok dôkazového materiálu, ktorý vám pomôže nájsť pravého vinníka.

zlodej vo firme

Správanie zákazníkov vám pomôže odhaliť, ako vhodne umiestniť tovar

Kamerový systém môže byť užitočným spoločníkom i vtedy, keď chcete premiestniť tovar tak, aby celkové usporiadanie obchodu viac lahodilo očakávaniam zákazníkov. Môžete vytvoriť tematické okruhy, experimentovať s rôznymi rozdeleniami produktov do sekcií. Možno vás na kamerovom zázname prekvapí celkové správanie vašich klientov a inšpiruje vás k novému rozdeleniu, ktoré bude efektívnejšie.

Odporúčané kamerové sety

Kamerový systém v továrňach alebo kanceláriách zvyšuje efektivitu

Často sa v prípade zamestnancov stretávame s poklesom efektivity. Chápeme, že nik nemôže neustále podávať v práci 100% výkon. Ak sa však pokles pracovnej morálky pravidelne opakuje, niekde sa nachádza problém. Ten vám pomôže odhaliť práve kamerový systém, ktorého prítomnosť v dosť podstatnej miere zvyšuje efektivitu zamestnancov. Okrem toho znižuje i možnosti krádeže na pracovisku.

kamerový systém pre podnikanie

V tomto ohľade je však nutná opatrnosť. I produktívni a pracovití zamestnanci sa môžu pod jeho vplyvom cítiť extrémne pod tlakom a podávať horší výkon ako v jeho neprítomnosti. S kamerovým systémom na kontrolu zamestnancov je potrebné pracovať ohľaduplne a citlivo. Je určený predovšetkým na dodržiavania pravidiel, nie na striktné dohliadanie. V produktívnom kolektíve by nikdy nemal chýbať ľudský faktor.

Dôkazový materiál pri pracovných úrazoch alebo nevhodnom správaní zamestnancov

Až donedávna boli pracovné úrazy vždy nevysvetliteľným javom. V mnohých prípadoch predstavovali dokazovanie postavené na slovnej prestrelke. Dnes je oveľa jednoduchšie mať k dispozícii záznam z kamerového systému, ktorý vám presne ukáže, čo sa odohralo počas týchto chvíľ. Kamerové záznamy sú už dnes schopné vytvoriť kvalitné nahrávky, o ktorých pravdivosti nie je pochýb.Týmto spôsobom je jednoduché zistiť či sa jednalo naozaj o nešťastnú náhodu, alebo hrala v tomto ohľade svoju úlohu i nepozornosť.

Dokazovať nevhodné správanie bolo rovnako vždy náročné. Z toho dôvodu ostávali často krádeže alebo obťažovanie na pracovisku neobjasnené. Dnes to už tak nemusí byť, ak máte po ruke kvalitný kamerový systém, ktorý dokáže poskytnúť bezpečie vám, klientom i zamestnancom. Existuje mnoho dôvodov, prečo sa do neho oplatí investovať. My sme vám odhalili 4 najčastejšie, svojich dôvodov však môžete nájsť oveľa viac.

Odporúčané kamerové sety

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie