Kamery a kvalita obrazu

DVR / NVR: Počet podporovaných kamier

Väčšina systémov DVR / NVR má 4, 8, 16 alebo 32 kanálov. Počet kanálových portov na zadnej strane rekordéra znázorňuje počet kamier, ktoré môže DVR / NVR podporovať. Niektoré NVR môžu podporovať ďalšie kamery pomocou prepínača Power over Ethernet (PoE). Prepínač PoE vám umožňuje umiestniť ďalšie bezpečnostné kamery pomocou smerovača. Umožňuje tiež inštalovať vaše kamery ešte ďalej od NVR a znížiť množstvo káblov potrebných pre väčšie nehnuteľnosti.

Konfigurácia: Mainstream vs. substream

Mainstream (Hlavný prúd) a substream (Vedľajší prúd) sú dva rôzne video streamy, ktoré sa používajú na prezeranie záznamov z vašej kamery.

Mainstream: je primárny zdroj videa. Mainstream poskytuje najvyššiu kvalitu videa a je to stream, ktorý DVR / NVR používa pri ukladaní záznamu na interný pevný disk (HDD). Nastavenia hlavného prúdu možno upraviť tak, aby sa zvýšilo alebo znížilo rozlíšenie záznamu. Tieto nastavenia ovplyvnia veľkosť nahrávaného súboru a dostupný čas nahrávania.

Substream: je sekundárny video kanál. Substream poskytuje video stream nižšej kvality a zvyčajne sa používa na streamovanie videa do počítačov, smartfónov alebo tabletov cez internet. To vám umožní znížiť kvalitu streamovania pre živé alebo vzdialené sledovanie a zároveň zachovať vyššiu kvalitu v hlavnom prúde pre nahrávanie a ukladanie na HDD.

 

2 položiek celkom
Späť do obchodu