CDS

"Automatické ovládanie CDS" je skratka, ktorá sa vzťahuje na funkciu Automatickej Citlivosťou Osvetlenia (CDS). Táto funkcia je často súčasťou bezpečnostných kamier a týka sa automatického prispôsobovania citlivosti kamery na meniace sa svetelné podmienky v jej okolí.

Tu sú niektoré základné aspekty automatického ovládania CDS:

  1. Citlivosť na svetlo: CDS je schopné automaticky prispôsobiť citlivosť kamery na rôzne úrovne osvetlenia. To je užitočné v situáciách, keď je denné svetlo striedané s nociou alebo v iných podmienkach, kde intenzita svetla sa značne mení.

  2. Prechod medzi denným a nočným režimom: Keď začne stmievať a osvetlenie klesá pod určitú úroveň, automatické ovládanie CDS môže spustiť prechod kamery do nočného režimu. To môže zahŕňať aktiváciu infračervených LED diód na nočné videnie a prispôsobenie iných parametrov kamery pre optimálnu vizualizáciu v tme.

  3. Ochrana pred preexponovaním: Automatické ovládanie CDS môže zabrániť preexponovaniu (príliš svetlý obraz) v prípade náhleho zvýšenia intenzity svetla. To zabezpečuje, že obrazy zachytávané kamerou sú vyvážené a jasné aj za rôznych svetelných podmienok.

Celkovo automatické ovládanie CDS pomáha udržiavať optimálnu kvalitu obrazu bezpečnostnej kamery v rôznych svetelných podmienkach, čo je dôležité pre efektívne monitorovanie a bezpečnosť.

 

 

Späť do obchodu