Aké príslušenstvo potrebujete ku kamerovému systému?

Kamerový systém dokáže priniesť vašej domácnosti i podnikaniu množstvo výhod. Mnohé z nich sa týkajú bezpečnosti, iné zas vyplývajú z možnosti mať prehľad vždy a za každých okolností. Na to, aby mohol kamerový systém správne fungovať, je potrebné spoľahnúť sa na jeho efektívne navrhnutie. Okrem toho však treba zvážiť i kúpu správneho príslušenstva, vďaka ktorému budete môcť vy i váš kamerový systém fungovať ešte lepšie. V našom dnešnom článku sme si pre vás pripravili krátky prehľad príslušenstva ku kamerovému systému. Veríme, že objavíte prvky, ktoré zlepšia fungovanie vášho domáceho i pracovného kamerového systému.

Odporúčané kamerové sety

Napájací a záložný zdroj

Každá bezpečnostná kamera vyžaduje napájanie. V tomto prípade sa neoplatí brať nič na ľahkú váhu. Správny napájací zdroj by ste mali zvoliť i s ohľadom na typ kamery, ktorý ste si vybrali. Zamerajme sa napríklad na kamery s IR prisvietením. Možno vám tento termín nič nehovorí, ale v skutočnosti ide o kamery, ktoré sú schopné rozoznať postavy a objekty i v prípade horších svetelných podmienok (nočné videnie). Tento typ kamier rozhodne vyžaduje výkonnejší napájací zdroj, ktorý by ste pri výbere mali zvážiť.

Do tejto kategórie príslušenstva ku kamerám môžeme zaradiť i záložné zdroje, ktoré sú obrovskou výhodou najmä v prípade kamerových systémov slúžiacich na monitorovanie prevádzok. V prípade výpadku elektrického prúdu by vaša prevádzka ostala nechránená, až kým sa všetko nedostane do normálu. Ak však zvolíte záložný zdroj, máte v tejto situácii výhodu a výpadok elektrickej energie vám nemusí robiť žiadne vrásky. Správne zvolené príslušenstvo ku kamerovému systému vám môže prácu uľahčiť v mnohých oblastiach.

Mikrofón a ostatné audio vybavenie

V prípade kamerového systému nám ide predovšetkým o obrazový materiál. Pre kamerový systém v predajniach a iných prevádzkach je však mimoriadne výhodné voliť kamerový systém v spojení s mikrofónom. Prečo? Mikrofón vám poskytne i zvukový záznam, ktorý predstavuje ďalšie informácie v prípade, že sa vo vašej predajni alebo prevádzke udeje niečo nekalé. Zákazníci, ktorí sú prichytení pri krádeži, sa často správajú agresívne a na upozornenie reagujú vulgarizmami. Pri dokazovaní na políciách je zvukový systém ďalším relevantným dôkazom, ktorý máte k dispozícii.

Správne konektory

V tomto prípade hovoríme predovšetkým o konektoroch, ktorými disponuje kamerový systém a prehrávač, na ktorom púšťate záznam. Vo všeobecnosti sa môžeme stretnúť s dvoma typmi konektorov, ktoré sú v prípade bezpečnostných kamier pravidelne používané. Reč je o konektoroch typu BNC a CINCH (oveľa častejšie sa pri bezpečnostných kamerách stretávame s typom BNC). Nič sa však nestane, ani keď máte k dispozícii zariadenia s 2 odlišnými typmi konektorov. Nie je nič jednoduchšie, ako použiť redukciu, ktorá zabezpečí, že všetko bude fungovať podľa predstáv.

Záznamníky

Záznamník slúži ako prostredník medzi kamerami a zariadeniami, na ktorých sledujete výsledný záznam. Dnes už umožňujú záznamníky pripojenie viacerých bezpečnostných kamier naraz a sú vybavené i novými funkciami, medzi ktoré patrí napríklad detekcia pohybu. Záznamník môžete pripojiť nielen na počítačový monitor, ktorý vám umožní videť zábery v reálnom čase. Pomocou Wifi môžete so záznamníkom prepojiť i svoj inteligentný telefón a pomocou aplikácie sledovať záznamy z bezpečnostnej kamery. Sú vhodným riešením pre kamerové systémy v kancelárskych budovách, prevádzkach i v domácnosti.

SD karty

Náš posledný typ príslušenstva ku kamerám sa týka ukladania samotného kamerového záznamu. Väčšina kamier nedisponuje vnútornou pamäťou (alebo minimálnym priestorom), preto je potrebné počítať s kúpu SD karty. Pamätajte na to, že čím kvalitnejší záznam budete chcieť zo svojho bezpečnostného systému dostať, tým väčšiu SD kartu budete nutne potrebovať.

Príslušenstvo ku kamerám je nevyhnutným prvkom, s ktorým musíte počítať už pri inštalácii kamerového systému. Kvalitné príslušenstvo znamená efektívnejšie fungovanie vášho domáceho systému i systému v prevádzke. Nezanedbajte jeho výber.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie