Dĺžka vlny emitora LED

Dĺžka vlny emitora LED (Light Emitting Diode) je charakteristika svetelného zdroja, ktorý sa používa v bezpečnostných kamerách, najmä v podmienkach nízkej osvetlenosti alebo v noci. Tieto LED emitory poskytujú infračervené (IR) svetlo, ktoré je neviditeľné pre ľudské oko, ale je detekovateľné infračervenými snímačmi kamery.

Dĺžka vlny je meraná v nanometroch (nm) a určuje, akú časť elektromagnetického spektra emituje svetelný zdroj. V prípade IR emitorov sa často uvádza dĺžka vlny v rozsahu od približne 700 nm do 1000 nm, čo zodpovedá infračervenému spektru.

Pre analógové bezpečnostné kamery s nočným videním sú IR emitory dôležité, pretože umožňujú kamere zachytávať obrazy v nízkych svetelných podmienkach alebo úplnej tmave. Tieto emitory pomáhajú zabezpečiť, že kamera môže zachytávať obrazy aj v tme, kde by bez IR osvetlenia nebolo dostatok svetla na správne fungovanie kamery.

Pri výbere bezpečnostnej kamery je dôležité zohľadniť dĺžku vlny emitora LED, aby ste získali optimálnu viditeľnosť a výkon v nízkych svetelných podmienkach alebo v úplnej tme. Rôzne kamery môžu mať emitory s rôznymi dĺžkami vĺn, a to môže ovplyvniť výkonnosť kamery v nočných podmienkach.

 
Späť do obchodu