5 dôvodov, prečo si vybrať IP kamerový systém

Ak rozmýšľate nad kúpou bezpečnostných kamier, máte na výber 2 možnosti. Tou prvou sú CCTV kamery, ktoré sú postavené na menej efektívnom technickom princípe. V dnešnej dobe sa preto už tak často nepoužívajú. Nahrádza ich modernejšia technológia – IP kamerový systém. Ten prináša množstvo bezpečnostných aj praktických výhod.

Prečo práve IP kamerový systém?

IP kameraV prípade CCTV systému sú kamery k záznamovému zariadeniu pripojené pomocou koaxiálneho kábla, ktorého schopnosti prenášať dáta sú obmedzené. Kvôli tomu majú CCTV kamery horšie rozlíšenie (zvyčajne do 0,5 Mpx). Pre nízku snímkovú frekvenciu tak nedokážu poskytnúť plynulý obraz. Nehovoriac o tom, že tento typ záznamu nepodporuje mnohé moderné funkcie. Či už ovládanie na diaľku, alebo integráciu senzorov zachytávajúcich pohyb.

TIP: Prečítajte si náš článok kde sme popísali rozdiely medzi AHD a IP kamerovými systémami.

Ak chcete dom, chatu alebo firemné priestory zabezpečiť moderne a vyhnúť sa nedostatkom analógových kamier, odporúčame zvoliť IP kamerový systém. Toto je 5 dôvodov, prečo je výhodným riešením.

1. Vysoké rozlíšenie a kvalita obrazu

IP kamerový systém funguje na princípe prenosu dát cez internet. Kamery sa k záznamovému zariadeniu pripájajú cez ethernet kábel, ktorý zároveň slúži na ich napájanie. Takéto riešenie umožňuje prenášať veľké množstvo dát za krátky čas. Nie je tak problém zabezpečiť vysokú kvalitu obrazu (až 8 Mpx) a nahrávanie s frekvenciou 30 až 60 FPS. Obraz je plynulý a ostrý, takže v ňom môžete vidieť aj najmenšie detaily bez rušivých vplyvov.

2. IP kamerový systém a pokročilé senzory

Kým vrcholom možností CCTV systému je vyhotovovanie obrazového záznamu, IP kamerový systém dokáže priniesť množstvo ďalších praktických funkcií. Napríklad, vie nahrávať zvuk, čo je v mnohých prípadoch veľmi nápomocné. Častou funkciou je nočné videnie, ktoré zabezpečí kvalitný obraz aj v úplnej tme. Kamery môžu byť vybavené aj senzorom na detekciu pohybu. Vďaka nemu vás dokážu upozorniť, ak v okolí vášho majetku spozorujú nezvaných návštevníkov. Vyššie triedy kamier sú dokonca schopné rozoznávať aj tváre ľudí.

3. Možnosť ovládania na diaľku

Keďže každá kamera má pridelenú svoju vlastnú IP adresu, viete sa k nej jednoducho pripojiť a ovládať ju prostredníctvom aplikácie v smartfóne alebo inom zariadení. Na diaľku môžete zapínať a vypínať jednotlivé funkcie, meniť uhol pohľadu, prípadne len sledovať online prenos obrazu. Váš majetok tak budete mať vždy na 100 % pod kontrolou.

Sledovanie kamier v prírode

Zdroj obrázka: pixabay.com

4. Odolnosť voči poškodeniu

Kvalitné IP kamery sú odolné nielen voči prachu, vode alebo mrazu, ale „prežijú“ aj mechanické poškodenie. Odolnosť voči vode sa označuje indexom IP, pričom IP68 znamená možnosť ponoriť kameru dlhodobo do vody bez toho, aby bola narušená jej funkčnosť. Index IK vyjadruje schopnosť kamery zvládať mechanické poškodenie. IK00 značí kameru, ktorá nie je odolná voči mechanickému poškodeniu. Takzvané „antivandal“ kamery majú index IK10.

5. Jednoduché zapojenie

Jednoduché zapojenie

Pripojenie kamier k nahrávaciemu zariadeniu (NVR rekordéru) je veľmi jednoduché. Stačí zapojiť káble, nastaviť základné funkcionality a spárovať systém s vaším smartfónom alebo iným zariadením. Vďaka používateľsky prívetivému zapojeniu a ovládaniu je IP kamerový systém vhodný aj pre ľudí, ktorí sa nevyznajú v elektronike a moderných technológiách.

Teraz si stačí už len vybrať kvalitný IP kamerový systém s modernými funkciami a všetky spomínané benefity si môžete užívať aj vy.

Vybrané IP kamerové systémy

Späť do obchodu