IR kamery: Prečo mi nefunguje farebné nočné videnie, len čiernobiele?

Pri slabom osvetlení sa väčšina infračervených (IR) bezpečnostných kamier automaticky prepne na čiernobiele IR / nočné videnie. Čiernobiele infračervené snímky zaisťujú maximálnu úroveň detailov a jasnosti pri slabom osvetlení. Bezpečnostné kamery s farebným nočným videním  obsahujú obrazové snímače, ktoré sú citlivejšie na svetlo, čo im umožňuje zaznamenávať vo farbe pri slabom osvetlení. Tieto kamery fungujú najlepšie, keď sú umiestnené na exteriéri domov alebo budov s vonkajšími zdrojmi svetla v blízkosti.

Ak svetelné podmienky klesnú pod 1 lux (úplná tma), plnofarebné video sa prepne na čiernobiele IR nočné videnie, aby sa zabezpečila optimálna kvalita obrazu pri slabom osvetlení. Ak sa video signál nezobrazuje farebne, nemusí byť dostatočné okolité osvetlenie na fungovanie funkcie farebného nočného videnia.

Riešenie problémov s farebným zobrazením v kamerách s farebným nočným videním:

Uistite sa, že je kamera nainštalovaná na mieste, ktoré nie je v úplnej tme. Kamera vyžaduje na správne fungovanie minimálne 1 lux. V úplnej tme bude kamera používať IR senzory a zobrazovať video v čiernej a bielej farbe. Zvážte inštaláciu kamery v oblasti s vonkajšími zdrojmi svetla v blízkosti.

Uistite sa, že má kamera dostatok energie. Skontrolujte zdroj napájania pripojením kamery k funkčnému napájaciemu zdroju, prepäťovej ochrane, predlžovaciemu káblu alebo elektrickej zásuvke.

UPOZORNENIE: Napájacie adaptéry nie sú určené do exteriéru a mali by byť inštalované vo vnútri alebo vo vodotesnej krabici.

Uistite sa, že kamera a jej svetelné senzory nie sú blokované.

Ak používate guľovú kameru, uistite sa, že kryt alebo slnečná clona nie sú príliš ďaleko nad kamerou, aby sa zabránilo prenikaniu svetla k senzorom. Tieto prekážky môžu brániť senzorom k dosiahnutiu adekvátneho okolitého svetla.

Späť do obchodu